BookingHouse

BookingHouse.ee

Hispaania

Hispaania asub Lõuna-Euroopas Vahemere ääres ja piirneb Portugali, Prantsusmaa ja Maroko ga.

Riigi pealinnaks on Madrid ning seal elab üle 47 miljoni inimese.

Hispaaniasse reisimine võib olla suurepärane seiklus kõigile, kes armastavad sooja ilma, head toitu ja kaunist arhitektuuri.

Lisaks sellele on hispaanlastel eriline suhtumine vabadusse ja nende kultuurilised traditsioonid näitavad seda igapäevaelus selgelt välja.

Nii et olge valmis sukelduma sügavale Hispaania maailma!

Hispaania Linnad

Hispaania on suurepärane koht, mis sisaldab palju maagilisi linnu.

Madrid on Hispaania pealinn ja üks kõige populaarsemaid sihtkohti turistidele. See linnaosa pakub rikkalikku ajalugu, kaasaegseid vaatamisväärsusi ning maitsvat toitu.

Barcelona on teine oluline linn Hispaanias, mida tuntakse oma arhitektuursete imede poolest. Sagrada Familia kirik ja Park Güell on vaid mõned näited sellest piirkonnast leitavatest kuulsustest. Kuid see ei ole ainult arhitektuuriline ime – Barcelona tänavatoit ja elav muusika meelitavad igasuguseid külastajaid.

Sevilla on veel üks oluline linn Hispaanias, mis võib pakkuda midagi igaühele. Linnaosas asuvad uhked paleed ja ilusad aiad ning kohalikud söögid teevad Sevilla juba niigi ahvatlevaks paigaks igale reisijale. Frankly öeldes: kui otsite aega väljaspool tavapäraseid turismipiirkondi, peaksite kindlasti seisma Sevillas!

Hispaania pealinn

Hispaania on riik, mis on täis kultuurilisi ja ajaloolisi aardeid. Kui rääkida Hispaaniast, siis ei saa mainimata jätta pealinna Madridi. Madrid on üks Euroopa suuremaid linnu ning tuntud oma elava ööelu ja maailmatasemel muuseumide poolest.

Madrid asub keset poolsaart Castilla la Mancha piirkonnas ning linna südames paikneb Plaza Mayor väljak. Väljak on kuulus oma arhitektuuri ja turismiatraktsioonina ning seal korraldatakse sageli ka erinevaid üritusi nagu näiteks kontserdid ja festivalid.

Lisaks sellele leiab Madridist palju teatreid, kinosaale ja restorane, mis pakuvad meelelahutust kõigile maitsetele.

Hispaania keel

Hispaania keel ei piirdu ainult Hispaaniaga – tegelikult räägitakse seda keelt Ladina-Ameerikas ja Filipiinidel.

Hispaania keele grammatika võib olla keeruline, eriti nende jaoks, kes pole varem romaani keeli õppinud. Kuid sellel keelel on ilus hääldus ja palju emotsioone väljendavaid sõnu.

Hispaania keelt õppides saate avada endale uue maailma täis kultuurilist mitmekesisust. Lisaks aitab see kaasa ka isiklikule arengule ja eneseteostusele.

Hispaania lipp

Hispaania lipp on üks maailma kõige äratuntavamaid lippe. See koosneb kolmest horisontaalsest triibust – punasest, kollasest ja punasest. Kollane triip keskel on kahe laiema punase triibu vahel. Lipu proportsioonid on 2:3.

Lipu värvid sümboliseerivad Hispaania ajalugu ja territooriumit. Punased triibud esindavad Castilla kuningriiki ning kollane triip Andaluusiat, mida peetakse Hispaania vanimaks piirkonnaks. Samuti võib kollast tõlgendada päikese sümbolina, mis on Hispaanias väga tähtis.

Hispaania lipp sai ametlikult kasutusele 5. oktoobril 1981 pärast seda, kui Hispaania parlament oli selle heaks kiitnud. Seda kuupäeva tähistatakse riigipühana nimega ‘Hispaania lippude päev’.

Lipp lehvib paljudes avalikes kohtades nagu valitsushooned, staadionid ja muuseumid ning see on sageli näha spordivõistluste ajal fännide käes.

Hispaania raha

Hispaanias on ametlik valuuta euro ja sellel on oluline roll nii Euroopa Liidus kui ka maailmas laiemalt.

Hispaania majandus on tohutult mitmekesine ja ulatub turismist ehitussektori ja autotööstuseni.

Hispaania Aeg

Hispaania on riik, mida tuntakse oma ilusa ajaloo ja päikeselise rannajoonena. Kuid tegelikult on Hispaanias olnud ka keerulisi aegu, eriti nende ajalooliste muutuste ajal. Selles osas uurime Hispaania mineviku ja tänapäeva suuri sündmusi.

Hispaania on pikka aega olnud võitluses vabaduse eest ning paljud inimesed pidid kannatama diktatuuride all Franco režiimi ajal. Õnneks lõppes see kurb periood pärast tema surma 1975. aastal ning alates sellest hetkest on Hispaania demokraatlik riik.

Tänaseks päevaks on Hispaaniast saanud üks maailma juhtivaid majandusriike ja turismisihtkohti. Siiski ei tohiks me unustada nende raskeid aegu minevikus ning peame jätkuvalt seisma vabaduse ja demokraatia eest mitte ainult Hispaanias, vaid kogu maailmas.

Hispaania kliima

Hispaanias on kuiv ja palav suvi ning pehme talv. Kuid tuleb meeles pidada, et mägistes piirkondades võib olla jahedam kliima.

Suvel saab nautida päikesepaistet ja sooja merevett. Rannad on täis turiste ja elu käib täie hooga ööpäevaringselt.

Talvel aga muutuvad mõned linnad vaiksemaks ning sel ajal tasub hoopiski külastada mägesid, kus saab tegeleda erinevate talispordialadega.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Hispaanial on oma ainulaadsed aastaajad ning iga hooaeg pakub midagi erilist. Seega igale reisijale leidub midagi põnevat avastamiseks selle imelise riigi juures!

Hispaania Toidud

Kui olete hispaania toidu armastaja, siis teil on õnne, sest Hispaanias on palju erinevaid maitseelamusi.

Üks kõige populaarsemaid roogasid on paella – mereandide ja riisi segu, mis valmistatakse traditsiooniliselt suurel pannil.

Teine kuulus roog on tortilla de patatas ehk kartulitortilla, omleti moodi toit, mis sisaldab kartuleid ja sibulat.

Ja ei saa unustada churroseid – magusat küpsetist, mida serveeritakse sageli koos šokolaadikastmega.

Kuid lisaks nendele klassikalistele lemmikutele pakub Hispaania ka mitmesuguseid piirkondlikke spetsialiteete.

Näiteks Andaluusia provintsis võib proovida gazpachot – jahutavat suppi köögiviljadega; Baskimaal aga tuntud pintxoseid – väikesed snäkid vardas nagu tapased, kuid enamasti serveeritud baarides ja pubides.

Kuna riigi gastronoomiline stseen on nii rikkalik ja mitmekesine, leiavad kindlasti igaüks midagi endale meelepärast.

Hinnad Hispaanias

Hinnad Hispaanias võivad olla väga erinevad sõltuvalt piirkonnast ja hooajast. Kui reisite suurematesse linnadesse nagu Madrid, Barcelona või Valencia, siis võib eeldada kallimat hinda kui näiteks väiksemates turismipiirkondades. Samuti on hinnatase oluliselt kõrgem suvehooajal.

Toitlustamise hindade osas leiate Hispaania restoranidest nii taskukohaseid söögikohti kui ka luksuslikke fine-dining kohti. Odavaim viis toituda on minna tapas baari ning proovida sealseid traditsioonilisi roogasid.

Tavaline hommikusöök paneeritud röstsaia ja kohviga maksab keskmiselt 3 eurot, samas õhtusöögiks kulub sageli keskmiselt 20-30 eurot inimese kohta.

Öömaja hinnavahemik varieerub sarnaselt teiste teenuste pakkumistega, aga saate valida odavaid hostelites ööbimise pakette või hotelle, millel on mugavad lisandteenused nagu bassein jne. Seega tuleks enne broneeringu tegemist kindlasti uurida erinevaid majutuskohti ja nende hindu vastavalt oma eelarvele ja vajadustele.

Hispaania kaart

Hispaania kaart on täis põnevaid kohti, mis ootavad avastamist. Alustades Madridist, pealinnast, kus saab nautida imelisi vaateid ja maitsta maitsvat toitu.

Seejärel suundu lõuna poole Costa del Soli rannikule ning uju Vahemere soojas vees või päevita liivarannal.

Kuid Hispaania kaardi üks eredad tähed on kindlasti Barcelona. Seal asuvad Gaudí loodud unikaalsed arhitektuurimeistriteosed nagu Sagrada Familia kirik ja Park Güell. Lisaks sellele on Barcelona koduks suurepärastele restoranidele ja ööklubidele, kus saab nautida hommikutunni valgeteni kestvaid pidusid.

Hispaaniat külastades ei tasuks unustada ka iidset Sevilla linna Andaluusias. Sealt leiab uhkeid lossimaju ja paleesid, mis meenutavad ajaloost rääkides kuninglikku minevikku. Linnas on samuti palju hämmastavaid muuseume ja galeriisid, kus tutvuda Hispaania rikkaliku kultuuripärandiga.

Hispaania saatkond

Hispaania saatkond on suurepärane koht, kus saab tunda end Hispaanias. Saatkonna hoone arhitektuur meenutab traditsioonilist hispaania stiili ja sellel on kaunid aiad ümber maja. Kui siseneda saatkonda, siis avar fuajee tervitab sind soojalt.

Saatkonnas saad tutvuda Hispaania kultuuri ja ajalooga ning nautida autentset hispaania kööki restoranis või baaris. Lisaks korraldatakse seal erinevaid üritusi, nagu näitusi, kontserte ja filmiprogramme. Võib-olla õnnestub sul isegi osaleda mõnel traditsioonilisel hispaania pidustusel!

Kinnisvara Hispaanias

Kinnisvara Hispaanias on muutunud väga atraktiivseks võimaluseks paljudele inimestele, kes otsivad vabadust ja uusi väljakutseid.

Hispaania kinnisvaraturg pakub laia valikut erineva suuruse, hinnaklassi ja asukohaga elamispindu nii rannikualadel kui ka maapiirkondades.

Kuid enne investeerimist tuleb kindlasti teha põhjalik eeltöö ning tutvuda turuolukorraga.

Oluline on leida usaldusväärne maakler, kes aitab valida sobiva kinnisvara ning annab nõu seoses ostuprotsessiga.

Samuti tasub uurida piirkonna infrastruktuuri ning läheduses asuvaid teenuseid ja vaatamisväärsusi.

Hispaania päikeseline ilm ja kaunid loodusmaastikud meelitavad igal aastal üha rohkem turiste ja investorite silmi.

Kuid lisaks sellele pakub see riik ka ainulaadset kultuuripärandit, millest jagu saada ei ole lihtne.

Eestlased Hispaanias

Kas teadsite, et Hispaanias elab ka hulk eestlasi? Kuigi ametlikke andmeid pole kättesaadavad, arvatakse, et seal on vähemalt 5000 Eesti päritolu inimest. Paljud neist kolisid sinna pärast majanduskriisi aastatel.

Enamik eestlastest elab Costa del Soli piirkonnas Malaga provintsis ja saartel nagu Gran Canaria. Nad töötavad peamiselt turismisektoris või omavad oma ärisid. Mõned neist on ka pensionil ning naudivad Hispaania soojemat kliimat ja rikkalikumat toitlustuskultuuri.

Ehkki hispaania keele oskus on oluline, ei ole see takistanud paljusid eestlasi integreerumast kohalikesse kogukondadesse ja leidmast uusi sõpru. Lisaks ühenduse loomisele korraldatakse regulaarselt ka erinevaid üritusi, näiteks laatasid ja kontserte, mis pakuvad võimalust kohtuda teiste Eesti päritolu inimestega ja tutvuda nende kultuuriga. Ühine Facebooki grupiga Eestlased Hispaanias.

Hispaania Vaatamisväärsused

Eestlaste jaoks, kes elavad Hispaanias või külastavad seda riiki puhkuseks, on sellel maal palju vaatamisväärsusi.

Alustades Madridist – pealinnast, mis on tuntud oma kunstimuuseumide poolest nagu Prado muuseum. Lisaks ajaloohuvilistele pakub Madrid kaasaegset arhitektuuri ning suurepärast kulinaarset kogemust.

Barcelona on veel üks linn Hispaanias, mida ei tohi vahele jätta. See linnaosa asub Kataloonia rannikul ning seal saab nautida merevaadet ja head sööki. Sagrada Familia kiriku külastamine on kindel hitt turistide seas.

Mõned teised populaarsed sihtkohad hõlmavad Sevillat, Valencia’t ja Malagat. Seal leidub mitmeid ilusaid randasid ja ajaloolisi paiku, et avastada!

Nii et kui soovite minna seiklusrikkale reisile Hispaaniasse, ärge kartke uurida erinevaid piirkondi ja proovige uusi toite!

Kuhu minna Hispaanias?

Kui oled Hispaanias, on sul palju võimalusi kuhu minna.

Kui tahad tunda end nagu kuningas/kuninganna, siis mine Barcelonasse ja naudi Gaudi arhitektuurilisi imesid ning mereäärset linnaelu. Või käi Madridis, et näha maailmakuulsat Prado muuseumit.

Kui sa aga ihkad rahu ja vaikust, pea suund Valencia poole. Seal on kaunid randlinnad ning vanalinn oma kitsaste tänavate ja ajalooliste hoonetega on midagi erakordset. Samuti tasub külastada Sevilla läheduses asuvat Cordobat – seal leiad islami aegse moskee-katedraali Mezquita.

Ja muidugi ei tohi unustada Malagat! See Costa del Sol’i kuurortpiirkonna pealinn pakub nii päikeselist rannamõnusat elu kui ka ajaloohõngulist kesklinna koos imekauni Alcazaba kindlusega.

Hispaania rannad

Kui otsite päikeselist puhkust, siis on Hispaania rannad teie jaoks ideaalsed. Naudi sooja vett, valget liiva ja imelist vaadet Vahemerele. Alates Costa Bravast kuni Costa del Solini leiate erinevaid randu, mis sobivad igale maitsele.

Kui soovite aktiivset puhkust, võite proovida surfamist Barcelonas asuvas Platja de la Mar Bella’s või sõita veepargile Aquapark Torreviejasse Alicantes. Lisaks saate nautida mereande ja traditsioonilisi hispaania roogasid koos jaheda õllega merevaatega restoranides.

Hispaania saared

Eelmises lõigus uurisime Hispaania ranniku ilu ja kuidas see tõmbab ligi tuhandeid turiste aastaringselt. Kuid kas olete kunagi mõelnud, et Hispaanial on ka palju imelisi saari? Need saared pakuvad rohkem privaatsust ja eraldatust, jättes ruumi seiklusteks ning vabaduseks.

Üks kuulsamaid Hispaania saari on Mallorca. See on suuruselt teine Baleaaride saarestikus asuvatest saartest. Saarel leiate kristallselge merevee, valged liivarannad ja maalilised kalurikülad. Reisimise ajal tasub kindlasti külastada piirkonna uhkeid lossivaremeid või nautida autentset paellat kohalikes restoranides.

Teine populaarne sihtkoht on Tenerife, mis on osa Kanari saarte arhipelaagist Atlandi ookeani läänerannikul. Siin leiavad reisisellid mitmekesise looduse koos vulkaanilise pinnasega, mis muudab iga vaatepildi unikaalseks. Lisaks sellele pakub Tenerife ööelu fännidele hulgaliselt meelelahutusi baarides ja klubides.

Hispaania oma paradiisiaed Fuerteventura ei ole vähem muljetavaldav kui eespool nimetatud sihtkohad. Sellel päikesepaistelisel saarel jagunevad randadeks puhtad liivaluited, mis on ideaalsed surfamiseks ja päevitamiseks. Lisaks sellele saavad reisisellid nautida ka tuhandeaastaste kaljujooniste imetlemist või külastada kohalikke muuseume.

Hispaania Reisipakkumised

Kas oled valmis avastama Hispaaniat? Siin on mõned pakkumised, mis kindlasti köidavad sinu tähelepanu ja viivad sind ümber selle kauni riigi. Olgu see siis Madridi ajalooline keskus või Barcelonas asuv Park Güell – meil on midagi igale reisisoovile.

Kui soovid veeta oma puhkuse rannas, siis Costa del Sol’i piirkond on just õige koht sulle! See ala on tuntud oma ilusa merevaatega ning laiaulatuslike randade poolest.

Kuid kui sa tahad näha rohkem kultuurilisi vaatamisväärsusi, siis külasta Sevilla linna. Sealsed arhitektuurilised imed jätavad su vastupandamatule muljele!

Loomulikult ei oleks reis Hispaaniasse täielik ilma maitsva toiduta! Proovi erinevaid tapaseid ja paella’d ning naudi hämmastavaid veine, mida selles piirkonnas pakutakse. Oma elu parima söögikogemuse leidmine pole kunagi olnud nii lihtne!

Hispaania Reisid

Reisimine on üks parimaid viise, kuidas endale vabadust anda. Hispaania reisid pakuvad just seda – võimalust põgeneda argipäevast ning avastada uusi paiku ja kultuure.

Olgu see siis Madridi südalinn, Barcelona rannikul või Sevilla ajaloolises keskuses – igal linnal on midagi erilist pakkuda.

Madrid on tuntud oma kaunite parkide, maitsvate tapaste ja elava ööelu poolest. Siin saab nautida ehtsat hispaania atmosfääri ning imetleda kunstigaleriides suurepärast kunsti. Lisaks sellele võib külastaja proovida jalgpalli mängu vaatamist Santiago Bernabeu staadionil, mis on kuulus Real Madridi klubi kodustaadioni poolest.

Barcelona aga meelitab ligi mererandade ja Gaudi arhitektuuriga. Sagrada Familia kirik on kindlasti üks linna peamisi vaatamisväärsusi, samuti ei tasu unustada Park Güell’i ainulaadset disaini. Kui soovid aga lihtsalt päikesepaistelist ilma nautida, siis pole paremat kohta kui Barceloneta rand.

Sevilla omakorda on hingematvalt ilusa arhitektuuriga linn Andaluusias. Alcazar palee, Catedral de Sevilla ja Plaza de España on kindlad lemmikud turistide seas. Linna tänavatel ringivaatamine võib tunduda nagu ajarännak, kus minevik ja olevik on ühtseks sulandunud.

Lennupiletid Hispaaniasse

Kui te olete juba valmis kogema suurepärast hispaania reisi, siis on aeg mõelda edasi – lennupiletid hispaaniasse.

Õnneks on tänapäeval palju võimalusi leida taskukohase hinnaga lendu ja erinevaid lennuettevõtteid valida.

Kuid enne pileti ostmist soovitan teil uurida oma reisikuupäevi ja sihtkohta. Mõnikord võib õige päeva valimisel säästa sadu eurosid!

Samuti tasub vaadata erinevate lennufirmade pakkumisi ning nende hinnavahemikke. Kui olete paindlikud kuupäevadega, võite leida tõeliselt hea diili!

Hispaania lennujaamad

Hispaania on koduks paljudele rahvusvahelistele lennujaamadele, mis pakuvad mugavat ja kiiret transporti ühest kohast teise.

Alustuseks tasub mainida Madrid-Barajas Adolfo Suárezi lennujaama, millel on kuus terminali ning iga päev saabuvad sinna tuhanded reisijad erinevatelt kontinentidelt. Lennujaamas asub ka apteek, pangakontorid ning arvukalt restorane.

Teine oluline Hispaania lennujaam on Barcelona-El Prati lennujaam, mis paikneb vaid mõne kilomeetri kaugusel kesklinnast. See oli ametlikult avatud juba 1927. aastal ning tänasel päeval võtab vastu enam kui 50 miljonit reisijat aastas. Lisaks tavapärastele teenustele nagu pagasi hoiustamine ja rendiautode rentimine pakub see lennujaam ka ööpäevaringset meditsiiniteenistust.

Ühtlasi ei saa unustada Valencia-Manises’i lennujaama, mis asub Valencias idaservas. Tegemist on suure turismikeskusega, sest linna läheduses paiknevad populaarsed puhkepiirkonnad Costa Blanca ja Benidorm. Lennujaama läbis enne pandeemia algust igal aastal rohkem kui seitse miljonit inimest ning seal tegutsevad mitmed maailma suuremad lennufirmad nagu Ryanair ja Lufthansa.

Hispaania Lennufirmad

Hispaania on koduks paljudele rahvusvahelistele lennufirmadele, mis pakuvad kvaliteetseid lendamiskogemusi. Alates suurtest ettevõtetest nagu Iberia ja Air Europa kuni väiksemate tegijateni nagu Vueling Airlines ja Volotea – Hispaanias leidub midagi igale maitsele.

Igal neist lennufirmadest on oma ainulaadsed omadused, pakkudes erinevat stiili, hinnaklassi ja teenusekvaliteeti. Näiteks saavad reisijad nautida luksuslikku äriklassi Iberial või soodsaid hindu Ryanairil. Samuti pakuvad mitmed lennufirmad tasuta toitu ja jooki pardal ning Wi-Fi-ühendust.

Hotellid Hispaanias

Hispaania on tuntud kui päikeseline ja rõõmsameelne maa ning see paik ei petnud mind ka hotellide valikul.

Hoolimata sellest, kas otsustad ööbida suuremas linnas või väikelinnas, leiad kindlasti endale sobiva majutuse.

Kui soovid nautida Hispaania elu-olu täiel rinnal, siis tasub valida hotell kesklinna piirkonnast. Seal saad mugavalt liigelda ühest vaatamisväärsusest teise ning nauding pole enamasti kaugel.

Kui aga ihkad privaatsemat asukohta, siis leidub maapiirkondades palju uhkeid villasid ja majakesi koos basseiniga!

Hispaania hotellides pakutav teenindus on tavaliselt väga hea ning personal sõbralik. Kindlasti tasub proovida ka traditsioonilist hommikusööki, mis sisaldab muuhulgas oliive, singiviile ning värsket apelsinimahla.

Majutus Hispaanias

Kui olete kavandamas Hispaania reisi, on majutuse leidmine oluline osa teie ettevalmistustest. Võite valida hotellide, hostelite või korterite vahel vastavalt oma eelistustele ja eelarvele.

Hispaanias on palju erinevaid majutusvõimalusi. Hotellid pakuvad luksuslikku ööbimist koos basseinide, restoranide ja spaa-teenustega.

Hostelites saate aga taskukohaselt magada ning nautida sotsiaalset atmosfääri ning jagada elamiskogemust ka teiste ränduritega. Samuti on populaarsed korteri rentimise teenused nagu Airbnb või Booking.com, mis annavad rohkem privaatse koduse tunde.

Autorent Hispaanias

Kas olete kunagi mõelnud, kuidas oleks võtta aega ja sõita mööda Hispaania rannikut? Kui nii, siis autorent on just teile!

Autorent hispaanias annab vabaduse tunda end nagu kohalik ning uurida kohti väljaspool tavapärast turismirada.

Kujutage ette oma unistuste reisi päikeselisse Hispaaniasse. Võite alustada Barcelonast ja vaadata Gaudí loomingut või minna Sevilla linna, et kuulata flamenkot. Autorent annab teile paindlikkuse külastada neid linnu vastavalt oma ajakavale ja huvidele.

Lisaks linnadele saate kasutada autorenditeenust ka maapiirkondadesse jõudmiseks ja looduse ilu avastamiseks.