BookingHouse

BookingHouse.ee

Reisikindlustus

Miks teha endale reisikindlustus?

Reisimine võib olla põnev ja rahuldust pakkuv kogemus, kuid sellega kaasnevad ka mõned ettenägematud kulud. Reisijad peavad olema valmis ootamatusteks alates pagasi kadumisest kuni meditsiiniliste hädaolukordadeni. Seepärast on reisikindlustus iga reisi puhul hädavajalik. Reisikindlustus aitab katta ootamatuid lisakulusid, mis võivad reisimise ajal tekkida. Reisikindlustusega saate ravikindlustuse, pagasikindlustuse ja reisitõrke kindlustuse kõikide oma reiside puhul – alates tavalisest ärireisist kuni lõõgastava perepuhkuseni.
 
Kui ostate lennu või muud liiki reisipaketi, võtate teatava riski – olenemata sellest, kui hästi planeeritud teie reis on. Tulevikku on võimatu ette ennustada ja mõnikord ei lähe kõik nii, nagu planeeritud – näiteks lennu tühistamine või hilinemine halva ilma või muudel põhjustel, mis ei ole sinu kontrolli all. Seepärast on oluline, et teil oleks mingi kaitse juhuks, kui reisil läheb midagi valesti – ja siinkohal tulebki reisikindlustus kasuks!
 
Reisikindlustus pakub kindlustust ettenägematute sündmuste, näiteks halbade ilmastikuolude või mehaaniliste probleemide tõttu tühistatud lendude, pagasi kadumise, meditsiiniliste hädaolukordade ja muu sellise olukorra vastu, mis sõltub ostetud kindlustuspoliisist. Näiteks kui te reisite välismaale ja haigestute või saate välismaal vigastada, võib õige kindlustuskaitse aidata katta haiglaravi ja vajaduse korral koju transportimisega seotud kulud. Samuti, kui teie pagas varastatakse või kaob ühest sihtkohast teise reisimise ajal, võib kindlustuskaitse pakkuda hüvitist asenduskaupade eest kuni ostetud poliisiga kehtestatud piirini (nt 500 dollarini). Teised kindlustuspoliisid sisaldavad isegi kaitset varguse vastu, kui viibite välismaal asuvates hotellides/hostelsides – see annab reisijatele kodust eemal olles veidi rohkem meelerahu! Lisaks pakuvad paljud kindlustuspoliisid ka 24/7 klienditeenindust, mis võib osutuda kasulikuks, kui välismaal olles peaks midagi juhtuma – näiteks vajate abi kohalike arstide/haiglate jne leidmisel.
 
Lisaks sellele on teatud tüüpi reisijad, kes võivad tervikliku paketi ostmisest rohkem kasu saada kui teised, näiteks need, kes plaanivad pikemaid reise (rohkem kui 30 päeva), sagedased reisijad (need, kes lendavad sageli ühe kalendriaasta jooksul), inimesed, kes osalevad riskantsetes tegevustes, nagu sukeldumine jne, üle 65-aastased üksi reisivad pensionärid jne. Need isikud peaksid kaaluma selliste kindlustusplaanide ostmist, mis pakuvad kõrgemat kindlustuskaitset kui põhiplaanid, kuna nad puutuvad oma reiside ajal tõenäoliselt kokku suuremate riskidega kui keegi, kes teeb näiteks ainult lühikesi nädalavahetuse reise – seega veenduge enne lepingu sõlmimist, et te teate täpselt, millised sündmused on kaetud ja millised mitte!
 
Poliisi valimisel on oluline valida õige kindlustuspaketi tüüp, sest igal inimesel on erinevad vajadused, kui on aeg minna uusi kohti maailmas avastama – seega veenduge, et valitud variant pakub piisavalt kaitset võimalike probleemide vastu, mis võivad reiside ajal tekkida! Enne sobiva kindlustuspoliisi valimist tuleb kaaluda mitmeid tegureid: eelarve (kui palju raha tahan kulutada?), reisi kestus (kui kaua ma reisin?), külastatav eesmärk/sihtkoht (kas ma lähen kuhugi kaugele, kus juurdepääs ei pruugi olla võimalik?), seal toimuv tegevus (kas ma teen midagi riskantset?) jne. Kui nendele küsimustele on vastatud, saab hakata uurima eri teenusepakkujate pakutavaid eripakette, mis pakuvad eri tasandi ja tüüpi kaitset, näiteks reisi tühistamise/katkestamise hüvitisi; meditsiinilise evakuatsiooni hädaabiteenuseid; isikliku vastutuse katteid jne. Sõltuvalt individuaalsetest asjaoludest võivad mõned kindlustuspoliisid sisaldada isegi lisafunktsioone, nagu näiteks autorendikahjude hüvitamine; vahelejäänud ühendusreiside hüvitamine jne.
 
Kokkuvõttes annab reisikindlustuse ostmine meelerahu, teades, et üks ei ole silmitsi rahalise kahjuga, mis tuleneb ootamatutest sündmustest, mis võivad muidu kogu kogemuse ära rikkuda ja põhjustada hiljem ka märkimisväärset rahalist koormust! Nii et olenemata sellest, kas plaanite lühikest nädalavahetuse väljasõitu või pikemat seiklust välismaal, pidage alati meeles: “parem kindel olla kui kahetseda”. Kui investeerite aega usaldusväärsete teenusepakkujate uurimisse ja vaatate hoolikalt läbi kõik üksikasjad, mis on seotud iga plaaniga, enne kui sõlmite lepingu, siis tagate parima võimaliku kindlustuskatte taskukohase hinnaga, mis võimaldab kõigil oma reisi nautida ilma mureta võimalike lõkse pärast!