BookingHouse

BookingHouse.ee

Reisikindlustus

Miks teha endale reisikindlustus?

Reisikindlustus on kindlustus, mis kaitseb teid ootamatute ja vältimatute sündmuste eest, mis võivad juhtuda välismaal viibides. See hõlmab tavaliselt tervisekindlustust, reisitõrkekindlustust ja pagasikindlustust. Reisikindlustus on eriti oluline, kui reisite välismaale, sest see võib aidata teil vältida ootamatuid kulusid ja probleeme.

Tervisekindlustus katab tavaliselt teie tervisekindlustuse välismaal viibides. See hõlmab tavaliselt arstiabi, meditsiinilisi uuringuid ja teenuseid ning retseptiravimeid. Samuti võib see hõlmata arstiabiga seotud transpordikulusid. Kui teil tekib välismaal tervisekahjustus või kehavigastus, võib tervisekindlustus aidata teil katta ravi kulusid.

Reisitõrkekindlustus katab tavaliselt reisitõrke tõttu kantud kulusid. See hõlmab tavaliselt lennu- ja majutusmakseid, kui teie lend või majutus on tühistatud või hilinenud. Samuti võib see hõlmata kulusid, mis tekivad sihtkohas viibimise ajal, kui teie reis tühistatakse tervislikel või muudel põhjustel.

Pagasikindlustus katab tavaliselt teie pagasi välismaal viibides. See hõlmab tavaliselt pagasi kadumist, vargust või kahjustumist. Kui teie pagas kaob või varastatakse, võib pagasikindlustus aidata teil katta uue pagasi ostmise kulusid.

Enne Reisi

Reisi Ettevalmistamine

Enne reisi alustamist on oluline veenduda, et olete kõik vajalikud ettevalmistused teinud. Siin on mõned sammud, mida peaksite enne reisi tegema:

  1. Kontrollige oma passi kehtivust. Enne reisi peab teie pass olema kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu.

  2. Võtke ühendust oma arsti või reisimeditsiini kliinikuga. Kui plaanite reisida välismaale, on oluline veenduda, et olete saanud kõik vajalikud vaktsiinid ja et teie tervis on hea.

  3. Broneerige majutus ja transport. Enne reisi broneerige majutus ja transport, et vältida viimase hetke stressi.

  4. Osta reisikindlustus. Enne reisi ostmiseks on soovitatav osta reisikindlustus, mis katab ootamatud kulud, nagu haigestumine, reisi ärajäämine või pagasi kadumine.

  5. Kontrollige riigi nõudeid. Enne reisi kontrollige sihtriigi nõudeid, näiteks viisade ja vaktsineerimise nõudeid.

  6. Tehke koopia oma reisidokumentidest. Enne reisi tehke koopia oma passist, lennupiletist ja muudest reisidokumentidest, et vajadusel neid uuesti printida.

  7. Jätke oma kontaktandmed. Enne reisi jätke oma kontaktandmed lähedastele, et nad saaksid teiega ühendust võtta, kui midagi juhtub.

Kindlustuskaitse Liigid

Reisikindlustus pakub erinevaid kindlustuskaitse liike vastavalt sinu vajadustele. Siin on mõned kõige levinumad kindlustuskaitse liigid, mida saad valida:

Meditsiiniabi ja Õnnetusjuhtumi Kaitse

Meditsiiniabi kindlustus katab kulud, mis on seotud ootamatu haigestumise või õnnetusjuhtumiga reisi ajal. See hõlmab tavaliselt kulutusi, mis on seotud arstiabi, haiglaraviga ja meditsiinilise transpordiga. Lisaks hüvitatakse ka ravimite ja muude meditsiiniliste vahendite kulud.

Õnnetusjuhtumi kindlustus katab kulud, mis on seotud õnnetusjuhtumiga reisi ajal. See hõlmab tavaliselt kulutusi, mis on seotud vigastuste raviga, invaliidsusega või surmaga.

Pagasikindlustus

Pagasikindlustus katab kulud, mis on seotud pagasi kaotsimineku, varguse või kahjustumisega reisi ajal. See hõlmab tavaliselt kulutusi, mis on seotud kadunud või kahjustatud pagasi asendamise või parandamisega.

Reisitõrkekindlustus

Reisitõrkekindlustus katab kulud, mis on seotud reisi ärajäämisega ootamatu sündmuse tõttu, nagu lennu tühistamine, haigestumine või loodusõnnetus. See hõlmab tavaliselt kulutusi, mis on seotud reisi edasilükkamise, tühistamise või tagasipöördumisega.

Korduvreisikindlustus

Korduvreisikindlustus on mõeldud inimestele, kes reisivad sageli. See katab kõik reisid kindla perioodi jooksul, mis tähendab, et sa ei pea iga reisi jaoks eraldi kindlustust ostma.

Kui soovid lisakaitset, siis võid valida erinevate lisakaitse liikide vahel, mis hõlmavad näiteks spordivarustuse kindlustust, autoabi kindlustust või isikliku vastutuse kindlustust.

Pidage meeles, et igal kindlustuskaitse liigil on oma omavastutus, mis tähendab, et pead ise tasuma osa kuludest. Kuid kindlustus kaitseb sind suuremate kulude eest, mis võivad tekkida ootamatute sündmuste tõttu reisi ajal.

Reisikindlustus Eri Riikides

Reisikindlustus Euroopas

Kui reisid Euroopas, siis on reisikindlustus kindlasti vajalik. Eestis väljastatud Euroopa ravikindlustuskaart (EHIC) kehtib küll enamikus Euroopa riikides, kuid see ei kata alati kõiki meditsiinilisi kulutusi. Seetõttu on soovitatav osta reisikindlustus, mis katab ka reisitõrkekindlustuse ja pagasikindlustuse.

Euroopas võib reisikindlustuse hind varieeruda sõltuvalt riigist ja kindlustusandjast. Näiteks tavaline reisikindlustus Eestist Euroopa Liidu riikidesse võib maksta alates 10 eurost. Kuid kui reisid laiendatud Euroopasse, nagu Venemaale ja Valgevenesse, siis võib hind tõusta.

Reisikindlustus Põhja-Ameerikas

Kui reisid Põhja-Ameerikasse, siis on reisikindlustus hädavajalik. USA-s on meditsiinikulud väga kõrged ja ilma kindlustuseta võivad need ulatuda tuhandetesse dollaritesse. Kanadas on meditsiinikulud samuti kõrged, kuid mitte nii kõrged kui USA-s.

Reisikindlustuse hind Põhja-Ameerikas varieerub sõltuvalt riigist ja kindlustusandjast. Näiteks võib tavaline reisikindlustus Eestist USA-sse maksta alates 20 eurost päevas. Kuid kui soovid ka katta ekstreemsed spordialad, nagu lumelauasõit või mägironimine, siis võib hind tõusta.

Reisikindlustus Aasias ja Aafrikas

Kui reisid Aasiasse või Aafrikasse, siis on reisikindlustus hädavajalik. Meditsiinikulud võivad olla väga kõrged ja ilma kindlustuseta võivad need ulatuda tuhandetesse dollaritesse. Lisaks võib reisi ajal tekkida ootamatuid olukordi, nagu reisitõrge või pagasi kaotsiminek.

Reisikindlustuse hind Aasias ja Aafrikas varieerub sõltuvalt riigist ja kindlustusandjast. Näiteks võib tavaline reisikindlustus Eestist Türgi või Iisraeli maksta alates 10 eurost päevas. Kuid kui soovid ka katta ekstreemsed spordialad, nagu sukeldumine või surfamine, siis võib hind tõusta.

Reisikindlustus Austraalias

Kui reisid Austraaliasse, siis on reisikindlustus soovitatav. Austraalias on meditsiinikulud kõrged ja ilma kindlustuseta võivad need ulatuda tuhandetesse dollaritesse. Lisaks võib reisi ajal tekkida ootamatuid olukordi, nagu reisitõrge või pagasi kaotsiminek.

Reisikindlustuse hind Austraalias varieerub sõltuvalt kindlustusandjast ja kaitseulatusest. Näiteks võib tavaline reisikindlustus Eestist Austraaliasse maksta alates 15 eurost päevas. Kuid kui soovid ka katta ekstreemsed spordialad, nagu langevarjuhüpped või ronimine, siis võib hind tõusta.

Erakorralised Olukorrad ja Kindlustus

Reisimine võib olla seikluslik ja põnev, kuid kaasnevad riskid võivad olla ka ootamatud ja kulukad. Seetõttu on oluline, et enne reisile minekut kaaluksid erinevaid kindlustusvõimalusi ning veenduksid, et oled valinud endale sobiva kindlustuskaitse.

Meditsiiniabi ja Õnnetusjuhtumid

Õnnetused võivad juhtuda kõigiga ning võivad olla ootamatud ja kulukad. Seetõttu on oluline, et reisikindlustus hõlmaks ka meditsiiniabi ja õnnetusjuhtumite korral makstavad kulud. Kindlustus peaks katma ka vajadusel tagasipiletid koju ning vajadusel ka ravi- ja transpordikulud.

Loodusõnnetused ja Katastroofid

Loodusõnnetused ja katastroofid võivad reisi plaanid segi paisata ning kahju tekitada. Seetõttu on oluline, et reisikindlustus hõlmaks ka selliseid ootamatuid olukordi ning katastroofide korral makstavad kulud.

Terrorism ja Streigid

Terrorismiaktid ja streigid võivad reisiplaane segada ning tekitada kahju. Seetõttu on oluline, et reisikindlustus hõlmaks ka selliseid ootamatuid olukordi ning terrorismiaktide ja streikide korral makstavad kulud.

Covid-19 ja Reisikindlustus

Covid-19 pandeemia on muutnud reisimist ning sellega seotud riske. Seetõttu on oluline, et reisikindlustus hõlmaks ka Covid-19 ja sellega seotud kulud. Kindlustus peaks katma ka vajadusel tagasipiletid koju ning vajadusel ka ravi- ja karantiinikulud.

Kokkuvõttes on erakorralised olukorrad ootamatud ning võivad tekitada kahju. Seetõttu on oluline, et enne reisile minekut kaaluksid erinevaid kindlustusvõimalusi ning veenduksid, et oled valinud endale sobiva kindlustuskaitse.

Kindlustus ja Finantsasutused

Pankade Roll Reisikindlustuses

Kui otsustate osta reisikindlustuse, siis võite seda teha nii kindlustusettevõtte kui ka pangaga. Pangad pakuvad sageli oma klientidele reisikindlustust, mis võib olla mugav, kuna see on ühendatud teie pangakontoga. Samuti võib pankade reisikindlustus olla soodsam kui kindlustusettevõtete oma.

Kuid pidage meeles, et pankade reisikindlustus võib olla piiratud kindlustuskaitse ja valikuvõimaluste poolest. Enne otsuse tegemist uurige hoolikalt, millised on kindlustuskaitse piirangud ja millised on kindlustusjuhtumid, mis on kaetud.

Pankrot ja Reisikindlustus

Kui ostate reisikindlustust, on oluline kaaluda kindlustusettevõtte finantsstabiilsust. Kui kindlustusettevõte läheb pankrotti, võib see mõjutada teie kindlustuskaitset ja võib olla keeruline hüvitist saada.

Seetõttu soovitame uurida kindlustusettevõtte finantsseisu enne kindlustuse ostmist. Üks võimalus on uurida kindlustusettevõtte reitingut finantsreitingu agentuuride nagu Standard & Poor’s, Moody’s või A.M. Best poolt.

Kui kindlustusettevõte läheb pankrotti, siis võite saada hüvitist ka teiste kindlustusettevõtete kaudu. Eesti kindlustusturul on loodud Kindlustuse Solidaarsusfond, mis võib aidata kindlustusjuhtumite korral, kui kindlustusettevõte ei suuda hüvitist maksta. Siiski on oluline märkida, et Solidaarsusfond ei kata kõiki kindlustusjuhtumeid ning sellest on võimalik hüvitist saada ainult teatud piirini.

Erinevad Reisikindlustuse Aspektid

Transpordikulud ja Reisikindlustus

Reisikindlustus võib hõlmata ka transpordikulusid, kui sinu reis on sunnitud katkestama või tühistama ootamatu sündmuse tõttu, nagu lennu tühistamine või hilinemine. Kui oled sunnitud viibima ootamatu sündmuse tõttu ööbimiskohas, siis võib kindlustus hüvitada ka ööbimiskulud.

Töökatkestus ja Reisikindlustus

Kui oled töölt eemal ootamatu sündmuse tõttu, nagu haigestumine või õnnetus, siis võib kindlustus hüvitada ka töökatkestusest tulenevad kahjud. Näiteks kui sul on plaanis kohtuda äripartneriga, aga oled sunnitud reisi katkestama, siis võib kindlustus hüvitada ka sellest tulenevad kulud.

Spordivarustus ja Reisikindlustus

Kui oled spordireisil ja kannad kaasas spordivarustust, siis võib kindlustus hüvitada ka spordivarustuse kadumise või kahjustumise. Kindlustus võib hõlmata ka spordiõnnetusi, mis juhtuvad reisi ajal.

Pagasivargus ja Reisikindlustus

Kui sul varastatakse pagas, siis võib kindlustus hüvitada ka vargusest tulenevad kahjud. Kui pagas läheb kaduma või kahjustub reisi ajal, siis võib kindlustus samuti hüvitada kahjud.

Rasedus ja Reisikindlustus

Kui oled rase ja soovid reisida, siis võib kindlustus hõlmata ka rasedusega seotud kulud, näiteks kui vajad arstiabi või haigestud reisi ajal. Samuti võib kindlustus hüvitada ka reisi katkestamisest tulenevad kahjud, kui oled sunnitud reisi katkestama ootamatu sündmuse tõttu, nagu rasedusega seotud terviseprobleemid.

Korduma kippuvad küsimused

Millised on parimad reisikindlustuse pakkujad Eestis?

Eestis on mitmeid reisikindlustuse pakkujaid, kellest mõned on ERGO, If, LHV, BTA ja Swedbank. Kõik need pakkujad pakuvad erinevaid kindlustuskaitse liike ja hindu. Oluline on võrrelda erinevate pakkujate tingimusi ja hindu ning valida endale sobivaim.

Kuidas valida endale sobivat reisikindlustust?

Enne reisikindlustuse valimist on oluline mõelda, millist kaitset vajad. Kas vajad kindlustuskaitset ainult meditsiiniabi kulude hüvitamiseks või ka reisi ärajäämise, katkestamise ja hilinemisega seotud juhtumiteks? Kas vajad kindlustuskaitset ka spordivarustuse kahjustuse korral? Soovitame võrrelda erinevaid kindlustusandjaid ja valida endale sobivaim.

Millised on Ergo reisikindlustuse tingimused?

ERGO reisikindlustus pakub laia valikut kindlustuskaitse liike, sealhulgas meditsiiniabi, reisitõrke, pagasi- ja vastutuskindlustust. Reisitõrke kaitse korral hüvitatakse reisi ärajäämise või katkemisega seotud kulud. Ergo reisikindlustus ei kata Venemaale ja Valgevenesse reisimisel tekkinud kahjusid.

Kas BTA reisikindlustus katab ka spordivarustuse kahjustuse?

Jah, BTA reisikindlustus katab spordivarustuse kahjustuse, kui see on tekkinud kindlustusperioodi jooksul reisi ajal.

Millistel juhtudel ei hüvita Swedbank reisikindlustus kahjusid?

Swedbank reisikindlustus ei hüvita kahjusid, mis on tekkinud alkoholi või narkootikumide tarvitamise tõttu. Samuti ei hüvitata kahjusid, mis on tekkinud reisi ajal osalemisel ohtlikel spordialadel.

Kas iizi reisikindlustus katab ka reisitõrke korral?

Jah, iizi reisikindlustus katab ka reisitõrke korral. Võid kindlustada end reisi ärajäämise või katkemise vastu ning saada hüvitist tekkinud kulude eest.