BookingHouse

BookingHouse.ee

Õhkmadrats, telk, matkatool - mida veel telkimiseks tarvis?

Suvi jõuab iga päevaga lähemale, sama jõudsalt läheneb ka hooaeg, mil kodust eemal ööbides pole vaja ilmtingimata hotelli minna. Piisab, kui on kaasas telk ja söögipoolis ning ongi öömaja olemas. Samas, telkimine ei pea alati olema askeetlik lahendus. Natuke vaeva nähes saab luua päris luksusliku kogemuse, mis tekitab ka soovi koduseinte vahelt aina rohkem välja pääseda.

Veekindel telk ja korralik õhkmadrats on elementaarsed

Mõeldes, milline on parim telk, on oluline vahe sellel, kas soovid minna mitme päevasele seljakotimatkale, või tahad luua mugava baasi, kus lõõgastuda ja ümbrust nautida. Ainult magamiseks mõeldud telk ei pea tõesti olema väga avar. Puhkusetelgil aga võiks olla eeskoda ja varialune, et kehv ilm ei tähendaks magamiskottide sees kügelemist. Kaup24 e-poest leiad telke igaks olukorraks.

Matkamatt on klassikaline lahendus, mis ajab asja ära ja aitab sõba silmale saada. Soovides aga maksimaalset mugavust, on tark mõte vaadata, mida pakub õhkmadrats. Kvaliteetne õhkmadrats on mugavuselt võrreldav tavalise voodiga! Selge see, et selline lahendus garanteerib parema ööune ka keset kõige paksemat metsa.

Teine, väike kuid tähtis, magamisega seotud lisa on magamiskott. Või õigemini, magamiskoti asendamine tavalise lina, teki ja padjaga. Seljakotiga rändamiseks on see tõesti natuke liig, kuid minnes ööbimispaika autoga, ei ole kuigi keeruline voodiriided autosse tõsta ja kaasa võtta. Kes tunneb, et tema jaoks tähendab telkimine ilmtingimata just magamiskotti pugemist või on ilmastikuolud, mis nõuavad spetsiaalset varustust, võib muidugi magamiskoti valida. Kes ihkab aga rohkemat, neil tasub ära katsetada õhkmadrats ja tavalised voodiriided.

Võta mugavus endaga kaasa

Luksuslikuma matkakogemuse pakub tahestahtmata see, kui toome tavapärased mugavused endaga matkareisile kaasa. Telk, korralik õhkmadrats ja voodipesu on juba mainitud. Veel üks viis telkimiskogemuse parandamiseks on kokkupandav laud ja toolid. Olles siiani istunud kändude ja kivide peal ning proovides kuidagi põlve otsas süüa valmistada, on vahe märgatav. Kaasaegsed mööblilahendused on piisavalt kerged ja lihtsasti transporditavad, nii et nende kaasavõtmine ei ole kuigi suur murekoht. Lisa veel juurde võrkkiik ja täispuhutav diivan, ning võid olla kindel, et mitte keegi ei vingu, kui ebamugav telkimine on.

Söögitegemisega jätkates, omal kohal on matkapliit. Lõkke ümber istumine ja sellel vorsti sussutamine või vahukommikeste sulatamine on küll on äge, ent põhitoidukordade valmistamine matkapliidi või priimuse peal on kordades mugavam. Alati võib osta spetsiaalsed dehüdreeritud või külmkuivatatud matkatoidud, kuid need on võrdlemisi kallid. Rahakotisõbralikum on soetada matkapliit, teha lahti kliendileht, seada sammud poe poole ning ise toitu valmistada.

Kaitse külma ja putukate eest

Telgipuhkuse nautimise juures on oluline roll ka valitud riietusel. Hea on olla valmis igasuguseks ilmaks, nii et kaasa tasub pakkida nii vihmariided kui suvekleidid ja lühikesed püksid. Mõelda tasub ka õhtule, mil meie oludes ilmuvad välja tüütud sääsed. Kuigi putukatõrjevahendid on heaks variandiks, tasub kaasa pakkida mugavad pikad püksid ja pusad, et end sel moel kaitsta nii tüütute putukate kui jahedamate õhtute eest.

Nagu näha, pole mugava telkimispuhkuse korraldamine sugugi võimatu. Tuleb vaid veidi ette planeerida ja seniseid harjumusi muuta. Ehk et avaram telk, kvaliteetne õhkmadrats, magamiskoti asemel voodiriided, lauad-toolid ja mugav riietus. Ja oledki puhkuseks valmis!