BookingHouse

BookingHouse.ee

Kinnisvara Hispaanias

Kui otsite välismaist kinnisvarainvesteeringut, siis Hispaania on kindlasti üks hea valik. Hispaania on Euroopa Liidu liikmesriik ja Euroopa majandusala suurimaid riike, mis tähendab, et siin on palju võimalusi kinnisvaraturul.

Hispaania kinnisvaraturg on viimastel aastatel tugevalt kasvanud. Üks põhjus on Hispaania majanduse paranemine, mis on toonud kaasa suurema nõudluse kinnisvara järele. Lisaks on Hispaania kinnisvara hinnad endiselt madalamad kui paljudes teistes Euroopa riikides, mis muudab selle atraktiivseks välisinvestoritele.

Hispaania kinnisvaraturg on mitmekesine ja pakub erinevaid võimalusi. Peamised kinnisvaraturud on Costa del Sol, Costa Blanca, Costa Brava ja Baleari saared. Need piirkonnad on populaarsed välismaalaste seas, kes otsivad puhkusekodu või investeeringut. Kuid Hispaanias on ka palju teisi piirkondi, mis pakuvad head kinnisvarainvesteeringut.

Hispaania kinnisvara ostmine on üldiselt lihtne ja läbipaistev protsess. Kui olete leidnud sobiva kinnisvara, peate allkirjastama eelmüügilepingu ja tasuma tagatisraha. Seejärel tuleb kinnisvara registreerida ametlikult notari juures ja maksta kinnisvaramaksud. Kui kõik dokumendid on korras, saate võtmed kätte ja nautida oma uut kinnisvara Hispaanias.

Ostuprotsess ja Juriidilised Küsimused

Kinnisvara ostmine Hispaanias võib olla keeruline protsess, kuid see on tulus investeering, kui tehing on õigesti täidetud. Siin on mõned juriidilised küsimused, mida tuleb enne ostu tegemist arvestada.

Müügileping

Pärast sobiva kinnisvara leidmist peate sõlmima müügilepingu. See on juriidiline dokument, mis kinnitab kinnisvara müüki ja ostu. Lepingus tuleb märkida kinnisvara täpne aadress, müügihind, maksetingimused ja muud olulised üksikasjad. Leping tuleb notari juures allkirjastada.

Notarikulud

Notarikulud on kinnisvara ostu ja müügi protsessis kohustuslikud. Notar kinnitab müügilepingu ja tagab, et tehing on juriidiliselt kehtiv. Notarikulud on tavaliselt 1-2% kinnisvara hinnast.

Nie

Nie on hispaaniakeelne lühend, mis tähistab välismaalase identifitseerimisnumbrit. Kui soovite osta kinnisvara Hispaanias, peate taotlema Nie-d. See number on vajalik kõigi juriidiliste tehingute jaoks, sealhulgas pangakonto avamiseks ja maksude maksmiseks.

Kinnistusraamat

Kinnistusraamat on dokument, mis sisaldab kogu kinnisvara kohta käivat teavet. See sisaldab kinnisvara omaniku nime, kinnistu piire, kinnisvara suurust ja muud olulist teavet. Enne kinnisvara ostmist peate veenduma, et kinnistusraamat on õige ja ajakohane.

Maksumus

Kinnisvara ostmine Hispaaniasse võib olla kulukas. Lisaks müügihinnale peate arvestama ka maksude, notarikulude ja muude kuludega. Näiteks võõrandamismaks on 7% ostuhinnast, õigusabikulud on 1% (+ käibemaks 21%) ja notari- ja registreerimistasud on 0,5%.

Kinnisvara Liigid ja Hinnad

Kinnisvara Hispaanias on mitut liiki ning hinnad võivad varieeruda sõltuvalt piirkonnast ja kinnisvara tüübist. Siin on mõned levinumad kinnisvara liigid ja nende hinnad Hispaanias:

Korterid

Hispaanias on korterid üks populaarsemaid kinnisvara liike. Korterite hinnad sõltuvad suuresti asukohast, korteri suurusest ja seisukorrast. Korterite keskmine hind Hispaanias on umbes 1752 eurot ruutmeetri kohta. Kui soovite korterit osta, siis võite leida kortereid nii mere ääres kui ka linnades.

Villad

Villad on Hispaanias luksuslikum kinnisvara liik. Villade hinnad sõltuvad samuti asukohast, suurusest ja seisukorrast. Kui soovite osta villa Hispaanias, siis peate arvestama, et villad on tavaliselt kallimad kui korterid. Villa keskmine hind Hispaanias on umbes 4000 eurot ruutmeetri kohta.

Eramajad

Eramajad on veel üks kinnisvara liik Hispaanias. Eramajade hinnad sõltuvad samuti asukohast, suurusest ja seisukorrast. Eramajade keskmine hind Hispaanias on umbes 2000 eurot ruutmeetri kohta.

Hinnad

Kinnisvara hinnad Hispaanias varieeruvad sõltuvalt piirkonnast, kinnisvara liigist ja seisukorrast. Kui soovite osta kinnisvara Hispaanias, siis peate arvestama, et hinnad võivad erineda sõltuvalt sellest, kas soovite osta mere ääres või linnas. Korterite hinnad Hispaanias algavad umbes 100 000 eurost ning võivad ulatuda kuni miljoniteni eurodes. Villa hinnad algavad umbes 500 000 eurost ning võivad ulatuda kuni mitme miljoni euroni. Eramajade hinnad algavad umbes 150 000 eurost ning võivad ulatuda kuni miljoniteni eurodes.

Populaarsed Piirkonnad

Kinnisvara ostmine Hispaanias on suur samm, kuid see võib olla ka väga põnev. Hispaania on suur riik, kus on palju erinevaid piirkondi, kus saate osta kinnisvara. Siin on mõned populaarsed piirkonnad, mida võiksite kaaluda.

Costa Blanca

Costa Blanca on Hispaania idarannikul asuv piirkond, mis on tuntud oma kaunite randade ja hea kliima poolest. See piirkond on väga populaarne nii turistide kui ka kinnisvara ostjate seas. Costa Blancal on palju erinevaid linnu ja külasid, kus saate osta kinnisvara, sealhulgas Denia, Torrevieja, Orihuela Costa ja Alicante.

Barcelona

Barcelona on Hispaania suuruselt teine linn, mis asub riigi kirdeosas. See on tuntud oma ajalooliste vaatamisväärsuste, kaunite randade ja elava kultuuri poolest. Barcelona on väga populaarne turismisihtkoht ja kinnisvara ostjate seas. Siin on palju erinevaid piirkondi, kus saate osta kinnisvara, sealhulgas Eixample, Gracia ja Barceloneta.

Madrid

Madrid on Hispaania pealinn ja suurim linn. See on tuntud oma kultuuri, ajaloo ja arhitektuuri poolest. Madrid on ka väga populaarne turismisihtkoht ja kinnisvara ostjate seas. Siin on palju erinevaid piirkondi, kus saate osta kinnisvara, sealhulgas Salamanca, Chamberi ja Retiro.

Marbella

Marbella on Hispaania lõunarannikul asuv linn, mis on tuntud oma luksusliku elustiili ja kaunite randade poolest. See on väga populaarne kinnisvara ostjate seas, eriti nende seas, kes otsivad luksuslikku kinnisvara. Marbellal on palju erinevaid piirkondi, kus saate osta kinnisvara, sealhulgas Puerto Banus, Nueva Andalucia ja San Pedro.

Tenerife

Tenerife on Hispaania Kanaari saarte suurim saar, mis asub Atlandi ookeanis. See on tuntud oma ilusa looduse, hea kliima ja kaunite randade poolest. Tenerife on väga populaarne turismisihtkoht ja kinnisvara ostjate seas. Siin on palju erinevaid piirkondi, kus saate osta kinnisvara, sealhulgas Costa Adeje, Los Cristianos ja Playa de las Americas.

Maksumus ja Tasud

Kinnisvara ostmisel Hispaanias tuleb arvestada mitmete kuludega, mis võivad mõjutada kogu maksumust. Siin on mõned tasud ja maksud, mida tuleb arvestada:

Ostmise kulud

Kinnisvara ostmisel tuleb tasuda mitmeid kulusid, sealhulgas notaritasud, registreerimistasud ja maamaksud. Notaritasud on tavaliselt 0,1–1% kinnisvara väärtusest ja registreerimistasud on tavaliselt 1–2% kinnisvara väärtusest. Maamaksud on igal aastal makstav maks, mis sõltub kinnisvara väärtusest ja asukohast.

Müügimaksud

Kui müüte oma kinnisvara Hispaanias, peate tasuma müügimaksu. Müügimaksu suurus sõltub kinnisvara väärtusest ja sellest, kas olete Hispaania resident või mitte. Kui olete Hispaania resident, on müügimaks tavaliselt 19%, kuid kui olete mitte-resident, võib müügimaks olla kuni 24%.

Tulumaksud

Kui teenite kinnisvara müügist kasumit, peate tasuma tulumaksu. Tulumaksu suurus sõltub kasumi suurusest ja sellest, kas olete Hispaania resident või mitte. Kui olete Hispaania resident, on tulumaks tavaliselt 19%, kuid kui olete mitte-resident, võib tulumaks olla kuni 24%.

Muud kulud

Lisaks ülaltoodud kuludele võib kinnisvara ostmisel ja müümisel tekkida ka muid kulutusi, nagu kinnisvara hindamine– ja advokaaditeenus. Seetõttu on oluline enne kinnisvara ostmist või müümist hoolikalt uurida kõiki kulusid, et vältida ebameeldivaid üllatusi.

Kinnisvara Maaklerid

Kinnisvara otsimine Hispaanias võib olla keeruline protsess, kuid maakleri abiga saate sellest lihtsa ülesande. Maaklerid on kinnisvaraeksperdid kes aitavad teil leida oma unistuste kinnisvara Hispaanias. Maaklerid pakuvad vajalikku teavet, et saaksite teha informeeritud otsuse ja tagavad, et tehingud kulgevad sujuvalt.

Maaklerid pakuvad suurepärast kinnisvaraotsinguteenust, mis aitab teil leida sobiva kinnisvara. Nad teavad, kuidas leida kõige sobivamad kinnisvaraobjektid, mis vastavad teie nõuetele ja eelarvele. Maaklerid kasutavad oma kogemusi ja teadmisi, et leida kinnisvara, mida te ise ei pruugi leida. Nad tutvustavad teile erinevaid kinnisvaraobjekte ja aitavad teil valida oma eelistuste järgi.

Maaklerid teevad teile kogu protsessi lihtsaks ja mugavaks. Nad aitavad teil leida sobiva kinnisvara, korraldavad kõik vajalikud dokumendid ja aitavad teil läbi viia tehingu. Maaklerid on teie kõrval kogu protsessi vältel, et tagada, et kõik sujuks probleemideta.