BookingHouse

BookingHouse.ee

Elamusreisid – kellele, miks ja kuhu minna?

 

Kuigi igasugune reisimine on tõenäoliselt juba omaette elamus, siis elamusreiside all mõeldakse siiski neid reise, mille keskmes on ainulaadsete ja ümbritsevate kogemuste pakkumine, hõlmates sageli kohalikke kultuure, kombeid ja tegevusi. Need reisid on loodud selleks, et pakkuda Sulle võimalus väljuda oma mugavustsoonist, õppida uusi oskusi ja saada sügavam arusaam külastatavatest paikadest.

 

 

Elamusreiside hulka kuuluvad muu hulgas ka mägironimise reisid, matkareisid ja suusareisid. Need on mõeldud inimestele, kes otsivad seiklusi ning armastavad end nii füüsiliselt kui vaimselt proovile panna. Inimestele, kes janunevad väljakutsete järele, soovivad nihutada oma piire ja seeläbi arendada ennast isiksusena. Mäereisid ei ole ainult noorte pärusmaa – siin ei kehti vanusepiirid, vaid julge pealehakkamine ja positiivne ellusuhtumine!

 

 

Aga kuhu üldse minna põnevaid elamusi ja meeldejäävaid seiklusi otsima? Siin tõttab appi Elamus Pluss. Elamus Pluss korraldab väljakutsuvaid seiklus- ja elamusreise põnevatesse sihtkohtadesse üle maailma. Nemad ulatavad Sulle abikäe, kui Sinu hing ihkab teravamate elamuste või lumiste tippude järele, aga puudu jääb tehnilistest oskustest või vahvast reisiseltskonnast. Elamus Pluss aitab Sul oma metsikud unistused täide viia ja võtab korraldusliku poole enda peale, tehes seda kõike lõbusas meeleolus ja vabas õhkkonnas. Siin on Sulle Elamus Plussi poolt selleks suveks 5 head sihtkohaideed:

 

Kilimanjaro ja safari, Tansaania. Kilimanjaro vulkaan oma 5895m kõrguse tipuga on Aafrika mandri ja Tansaania riigi kõrgeim mägi. Kuna tegemist on tehniliselt lihtsa tipuga, on see populaarne tipp kõigi seas, kes ihkavad kõrgete vaadete nimel veidi jalavaeva näha. Reisi esimeses pooles võetaksegi kohalike giidide eestvedamisel ette 8-päevane teekond kuulsa mäe tippu. Reisi teises pooles leiab aset 3-päevane safari, mille jooksul tutvutakse kohaliku elu ja loodusega ning ööbitakse mõnusates hüttides otse looduse keskel.

 

Kungsleden, Rootsi. Kungsledeni rada kulgeb läbi Rootsi kauneima mägimaastiku ja pakub rohkem kui 400 kilomeetrit matkaseiklust nii esmakordsele matkajale kui ka tõeliselt kogenud mäeveteranile. Reisi jooksul läbitakse sellest erakordsest rajast 150-kilomeetrine lõik, mille jooksul saab nautida kauneid mägiseid vaateid, ojasid, polaarpäeva ning suure tõenäosusega ka põhjapõtrasid!

 

Mont Blanc, Prantsusmaa. Mont Blanc on meie kandis kahtlemata üks tuntumaid mägesid – tegemist on Euroopa Liidu kõrgeima tipuga (4807m). Idülliliste Alpide keskel asuv mitmekesise rajaga ülipopulaarne tipp on ilmselt iga mägironija to do listis. Eesmärgi saavutamise muudab lihtsamaks ka tõsiasi, et põhirada on jõukohane ka algajatele, kuna ei sisalda eriti tehnilisi lõike. Mont Blanci tipuvallutusele eelneb ka aklimatiseerumisprogramm, mille käigus treenime organismi kõrgustes toime tulema, harjutame liustikul liikumist ja alpinismivarustuse kasutamist. Peale tipuvallutust ootab meid aga luksuslik Chamonix mägiküla hotell koos lõõgastava sauna ja basseiniga. Mis saaks olla ideaalsem?

 

Kazbek, Gruusia. Gruusia – veinid, imeline rahvusköök, kaunis loodus. Lisaks kohaliku kultuuri ja toidumaailmaga tutvumisele on reisi põhieesmärk tõusta 5054m kõrgusele Kazbeki mäetippu. See on Gruusia ja Venemaa piiril asuva Kaukaasia mäestiku üks kõrgematest mägedest. Kuigi Kazbek on ronimistehniliselt lihtsamapoolne mägi, on tal kõrgust omajagu ja nii saab seal hea maitse suhu lumel, jääl ja liustikul ronimisest, köied küljes ja puha! Samas on Kazbek piisavalt lihtne tipp, et algajad ronimishuvilised saaks ka ennast seal ronides mõnusalt tunda.

 

Maroko mäed ja kõrb. Suve pikendamiseks ideaalne idee – lihtsamat sorti mägedereis Atlase mäestikus koos tõusuga Maroko kõrgeimale mäele (Jebel Toubkal (4167m), väljasõiduga Sahara kõrbesse ja kohalike kultuuriliste elamustega! Siin reisil saab kõike, mida elamusreisija hing ihaldab – füüsilisi väljakutseid, imelisi mäevaateid, teravaid elamusi kaamliga kõrbes jalutades ning kohalikku elu-olu. NB! Meeldejäävad mälestused on garanteeritud!

 

Kas silm läks särama? Võib-olla avastasid end reisidest unistades mõttelt “Nii põnev! Aga mul ei ole ju üldse sobivat varustust, et mägedesse minna”… Sellepärast ei tasu üldse muretseda. Iga reisi juurde on Elamus Pluss koostanud ka spetsiaalse varustuse nimekirja ning juurde lisanud soovitused tehnilisema varustuse hankimiseks. Üks võimalus näiteks on matkavarustus rentida. Nii ei pea Sa tegema reisi eel suuri väljaminekuid ning saad enne isikliku varustuse soetamist kindlaks teha just Sinu jaoks sobivad kriteeriumid.