Lend võib sisaldada palju erinevaid marsruute. Kuid mis vahe on vahepeatusel („stop“) ja transfeeril? Ja millisel juhul on teil transiitpeatus („stop-over“)?

Mida tähendab, et teie reisil on vahemaandumine?

Kui teete oma teekonnal vahemaandumise, nimetatakse seda ikkagi otselennuks. Lennuk teeb vahepeatuse tankimiseks või reisijatele sisenemise ja väljumise võimaldamiseks. Sel juhul jätkate järgmisesse sihtkohta lendamist sama lennuki (ja sama lennunumbriga). Broneeringukinnitusel näete, kas teie lend teeb vahepeatuse. Selle teabe leiate saabuva lennujaama nime taga.

Mis on transiitpeatus („stop-over“)?

Kui teie reisil on transiitpeatus, tähendab see, et teie järgmine lend ei välju enne, kui on möödunud vähemalt 24 tundi. Võib-olla soovite teha pausi pika teekonna jooksul ja veeta paar päeva linnas, kus teil on transiitpeatus. Sel juhul lahkute lennujaamast ja naasete oma järgmise lennuga väljumiseks.

Transfeer teekonnal / transfeer lennujaamade vahel

Kui reisil on transfeer, tähendab see, et peate lennukit vahetama. Transfeeri lennujaamas saate teabeekraanidel kontrollida oma järgmise lennu värava numbrit. Sellel lennul on erinev lennunumber. Väravas peate näitama oma pardakaarti ja seejärel saate minna lennuki pardale. Sageli saate selle lennu pardakaardi juba lennujaamas, kus teie teekond algab.

Mõnikord on odavaim ja kiireim viis sihtkohta jõudmiseks – transfeer kahe eri lennujaama vahel, nn lennujaamadevaheline transfeer. Sellisel juhul toimub teie maandumine ja järgmine väljalend erinevates lennujaamades. See võib juhtuda siis, kui linnas, kus teil on transfeer, on mitu lennujaama. Tuntuimaks näiteks on London, kuid ka New York, Istanbul ja Tokyo on sihtkohad, kus võib toimuda lennujaamadevahelisi transfeere (ümberistumisi).

Mida see teie kui reisija jaoks tähendab? Lennufirma eeldab, et uurite ise välja, kuidas oma pagas ühest lennujaamast teise toimetada. Transpordi eest peate tasuma ise. Nii et sellega peate arvestama. Kui soovite broneerimisel teada, kuidas teie transfeer (ümberistumine) täpselt välja näeb, võite klõpsata valitud reisigraafiku lingil “Lennu üksikasjad”. Siin näete täpselt, milliseid lennujaamu läbite.

Allpool pakume teavet mitmete lennujaamadega linnade kohta selles osas, kuidas korraldada ümberistumisi (transfeere) lennujaamade vahel.

London

Londonis on koguni kuus erinevat lennujaama. Saate ette broneerida transfeeri kahe lennujaama vahel. Vaadake sellekohast infot oma Reisilehel.

Kui eelistate ühistransporti, on allpool toodud mitmeid veebilehti, kust leiate lisateavet:

London Heathrow London Stansted London Luton London Gatwick London City London Southend

New York

New Yorgis on järgmised rahvusvahelised lennujaamad: John F. Kennedy (JFK), Newark ja La Guardia. Transfeere eri lennujaamade vahel teostavad AirTrain ja erinevad bussifirmad. Lisateabe saamiseks klõpsake siin.

La Guardia ja Newarki vaheliseks transpordiks on kõige parem broneerida privaatne transfeer lennujaamast. Stressi vältimiseks reisi ajal on kasulik transfeer ette broneerida.

Maandumise ja väljumise vahelisel ajal võite kasutada järgmisi soovitusi:

  • Saabumine JFK lennujaama väljastpoolt USA-d, lahkumine Newarkist: 4,5 tundi Saabumine JFK lennujaama USA-st, lahkumine Newarkist: 4 tundi Saabumine Newarki väljastpoolt USA-d, väljumine JFK-st: 4,5 tundi Saabumine Newarki USA-st, väljumine JFK-st: 4 tundi Saabumine JFK-sse väljastpoolt USA-d, väljumine LaGuardiast: 3,5 tundi Saabumine JFK-sse USA-st, väljumine LaGuardiast: 3 tundi saabumine Newarki väljastpoolt USA-d, väljumine LaGuardiast: 4,5 tundi Saabumine Newarki USA-st, väljumine LaGuardiast: 3,5 tundi Saabumine LaGuardiasse USA-st, väljumine JFK-st: 4 tundi Saabumine LaGuardiasse USA-st, väljumine Newarkist: 4,5 tundi

Istanbul

Istanbulis on kaks rahvusvahelist lennujaama; Istanbuli lennujaam ja Sabiha Gokcen. Kui olete broneerinud pileti lennujaamadevahelise transfeeriga, saate valida bussisõidu ühest lennujaamast teise. Transporti mõlema lennujaama vahel pakuvad IETT buss ja Havaitase ekspressbuss. Lisateavet ja ajakavasid leiate nende veebilehelt

Tokyo

Tokyos on kaks rahvusvahelist lennujaama: Narita ja Haneda. Mõlema lennujaama vahel saab reisida rongiga (ümberistumisega). Sõiduks vajalik aeg on poolteist kuni kaks tundi. Samuti saab kahe lennujaama vahel reisida lennujaama ekspressbussiga. Sõiduks vajalik aeg on umbes poolteist tundi. Lisateavet erinevate transpordivõimaluste kohta leiate Haneda lennujaama veebilehelt

Kas see aitas teid?

Seotud küsimused

Saatjata alaealised Kuidas taotleda eritoitu? Mis ajani on mul lubatud lennata, kui olen rase?

Teave käesoleval veebilehel kasutatavate küpsiste kohta

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid, mis võimaldavad meie pakutavaid teenuseid täiustada.

Näidata rohkem
Kõik küpsised Kohustuslikud küpsised